Różnice między żłobkiem a przedszkolem

żłobek

Niejedna z młodych mam na pewno zastanawiała się kiedyś co wybrać, żłobek czy przedszkole? Jak wiadomo większość sprowadza się do wieku malucha, ale nie tylko. Dziecko, które może zostać posłane do przedszkola musi być samodzielne. Musi samo zjadać posiłki, samo wycierać sobie pupę i samo załatwiać potrzeby. Jeśli nasze dziecko używa pieluszek nawet sporadycznie musi iść do żłobka. Jednakże żłobki nie są wcale gorsze od przedszkoli.

Dzieci w nich się bawią, ale także zajmują się bardziej konstruktywnymi zajęciami jak malowanie, które przecież doskonale rozwija wyobraźnię. Dzieci pracują w grupie dzięki czemu zmniejsza się szansa na to, że w dorosłości nie odnajdą się w społeczeństwie. Rozwój dziecka w jego najmłodszych latach jest najważniejszy. To wtedy kształtuje się jego psychika, ale także zdolności socjalne. Dzieci w żłobkach mogą zajmować się także gimnastyką, wyklejaniem, zabawą ciastem solnym, zabawą muszelkami w dmuchanym basenie, tańcem lub nawet śpiewaniem. Starsze dzieci natomiast są zabierane na spacery oraz w różne ciekawe miejsca. Wszystko zależy od żłobka do którego poślemy malucha. Wiele dodatkowych zajęć oferuje krakowski żłobek .

W przedszkolu natomiast dzieci oprócz zabawy zaczynają się przygotowywać do życia szkolnego. Powolutku poznają cyferki i literki, uczą się pisać zakreślając różne znaczki i szlaczki. Dzieci także dużo malują i mają sporo ćwiczeń manualnych, aby wyćwiczyć rączkę na potrzeby późniejszej edukacji. Nauczanie przedszkolne jest, więc szalenie ważne. Posłanie dzieci do przedszkoli i żłobków jest również oczywistym odciążeniem dla rodziców, którzy często mają już dość nadmiernej ciekawości dzieci oraz nadmiaru ich pytań.