Trochę prawdy o kursach BHP

pracuj z glowa - uwazaj na kursach bhp

Zacznijmy od tego, że prawdą jest, iż każdy pracodawca zobowiązany jest przeprowadzać dla swoich pracowników nie tylko wstępne kursy BHP przy zatrudnianiu pracownika, ale również okresowe szkolenia BHP co kilka lat. Jest to niezwykle ważne i obowiązkowe, zatem trzeba to raz na zawsze zapamiętać. Tyczy się to zarówno dużych przedsiębiorstw jak i maleńkich firm.

Dla większości tak pracodawców jak i pracowników takie zajęcia to jedynie strata czasu i pieniędzy. Po prostu należy je odbyć, podpisać odpowiednią listę i zwyczajnie o zdobytej na nich wiedzy zapomnieć. Szkolenia BHP większości osób kojarzą się niestety z nudą, a tak być nie powinno.

Tymczasem dobrze przeprowadzone szkolenie, z którego uczestnicy wyniosą przydatną wiedzę, może w przyszłości zaowocować. Może sprawić, że w danym miejscu pracy zmniejszy się ilość wypadków i dzięki temu wszystkim będzie się pracowało lepiej, a przede wszystkim bezpieczniej. Aby jednak taka sytuacja miała miejsce należy najpierw uświadomić wszystkich pracowników o znaczeniu jakie mają kursy BHP.

Ważne aby zaprosić do ich prowadzenia osobę posiadającą zarówno odpowiednie przygotowanie merytoryczne i wiedzę jaki i doświadczenie. Ważne, aby mówiła w sposób interesujący i ciekawy, podając przy tym konkretne i obrazowe przykłady. Dzięki temu słuchacze będą zainteresowani zajęciami, wyniosą z nich więcej wiedzy, którą być może później wykorzystają.

Szkolenia BHP są tak ważne, bo być może wiedza na nich zdobyta pozwoli uniknąć, lub chociaż ograniczyć, nieprzewidziane i przykre w skutkach wypadki w miejscach pracy. Wszyscy pracownicy oraz oczywiście również pracodawca będą bardziej świadomi zagrożeń, które mogą wystąpić w ich miejscu pracy, stąd apeluję – traktujmy kursy BHP z należytą uwagą!

Zobacz kursy BHP przeprowadzane przez doświadczoną krakowską firmę szkoleniową z branży BHP na: http://este-secura.pl/