Oprawy LED – cechy i zalety

oprawy sufitowe led

Oprawa sufitowa – rozświetla wnętrza mieszkań i domów, dodając im tym samym odpowiedniego szyku oraz prezencji. To właśnie ona jest ważnym elementem uzupełnienia estetyki w naszych czterech ścianach. W związku z tym powinniśmy zadbać o odpowiednie oświetlenie, tym samym dokonując jedynego dobrego wyboru. Mowa oczywiście o oprawach sufitowych LED. Czym się charakteryzują?

Przede wszystkim trzeba tutaj zwrócić uwagę na zastosowanie energooszczędnych i wydajnych diod, które w ostatnim czasie cieszą się sporym zainteresowaniem. Lampy LED-owe zużywają bardzo mało mocy elektrycznej, zwłaszcza jeśli porównamy je do tych tradycyjnie używanych. Patrząc na to ze strony ekonomicznej skutkuje to dużo niższymi opłatami za prąd. Kolejną zaletą, którą uzyskamy przy zdecydowaniu się na oprawy LED jest wspomniana już wcześniej wydajność. Żywotność żarówek LED-owych to około 20 tysięcy godzin, podczas gdy te standardowe wytrzymują kilkukrotnie krócej. Charakterystyczna cecha w przypadku omawianego oświetlenia to także brak nagrzewania się, przez co możemy być spokojni o ewentualne oparzenia – ochronie podlega nie tylko skóra, ale i wzrok. Nie znajdziemy tu też materiałów toksycznych.

Ponadto istnieje możliwość doboru temperatury barwowej. Na koniec należy podkreślić, iż strumień światła generowany przez lampy LED-owe prezentuje się bardzo atrakcyjnie i blisko mu do oświetlenia naturalnego. Oprawy LED są doskonałą opcją dla osób poszukujących rozwiązań łatwych w montażu oraz eksploatacji, trwałych oraz bezpiecznych dla siebie i środowiska.