Lecznicze kąpiele w wannie miedzianej

zdrowa kapiel w wannie miedzianej

Złoża miedzi wciąż są niewyczerpane, a zaczęto ją wydobywać już siedem tysięcy lat przed naszą erą. Miedź króluje już prawie dziewięć tysięcy lat. Po dziś dzień służy ludziom w wielu dziedzinach życia. Produkuje się z niej wanny miedziane, sztućce, naczynia, grzejniki, przewody, a nawet kranowe, prysznicowe czy wannowe baterie miedziane.

Miedziane umywalki w nowoczesnych wnętrzach

Z miedzi mamy m. in. piękne umywalki miedziane. Osadzone w szafce łazienkowej pięknie się prezentują. Miedź, czyli cypryjski metal, wydobywano już 7 wieków przed naszą erą. To był pierwszy metal odkryty przez człowieka. Homo sapiens zaczął wykorzystywać ten surowiec w celach użytkowych.

Łazienka z miedzianą misą do mycia nabiera blasku. Miedź jest koloru czerwonawo złotego. Błyszcząca, ruda jak wiewiórka, umywalka nadaje pomieszczeniu przepychu. Pod wpływem ciepłej wody umywalka z miedzi i wanna ogrzeją swoje ścianki. Kąpiel w takiej wannie to przyjemność.

Prozdrowotne właściwości miedzi

Wiemy już jak bardzo cenna jest miedź dla naszego zdrowia. Spożywanie posiłków w naczyniach miedzianych, kąpiele w wannach z tego metalu są zbawienne dla każdego z nas. O prozdrowotnych korzyściach wiedziano już wieki temu, ale naukowo potwierdzono to dopiero w naszych czasach.

W dodatku zamontowane przy wannie lub umywalce takie dostępne w sklepie MiedzianyDom.pl baterie miedziane bez trudu nadadzą łazience klimatycznego ciepła. Projektowane akcesoria łazienkowe z miedzi wprowadzają do łaźni pałacowego klimatu.