Jak masaż limfatyczny radzi sobie z cellulitem?

schemat masazu limfatycznego twarzy

Chcesz skutecznie pozbyć się cellulitu? Jeśli tak, z całą pewnością w tym właśnie celu starasz się odpowiednio pielęgnować skórę, używając na niej rozmaitych kosmetyków. Zamiast jednak wydawać pieniądze na kolejne modne i reklamowane w telewizji produkty kosmetyczne, przeznacz je na masaż limfatyczny – efekty będziesz mogła zauważyć niemalże od razu.

Z pomocą tego masażu walka z cellulitem stanie się znacznie prostsza i nareszcie zacznie przynosić wyraźne i zauważalne gołym okiem efekty. Specjalistyczny zabieg poprawi przepływ krwi i limfy w twoim organizmie. A to właśnie wywoła ten niesamowity efekt, dzięki któremu znów zaczniesz cieszyć się gładką i jędrną skórą. Twoje nogi przejdą wyraźną metamorfozę, a Ty sama zaczniesz być nimi zachwycona, będą Twoim powodem do dumy i chętniej zaczniesz odkrywać nogi.

Drenaż limfatyczny przeważnie wykonuje się na nogach. To właśnie one są bowiem najbardziej narażone na występowanie pomarańczowej skórki. Odpowiednio masując i uciskając skórę nóg, można skutecznie poprawić działanie całego układu limfatycznego. Masaż dodatkowo potrafi przyspieszyć przemianę materii. Jeśli będziesz się mu w miarę regularnie poddawać, prawdopodobnie też szybciej schudniesz i uporasz się z nadprogramową tkanką tłuszczową.

Istnieje też pewna nietypowa odmiana tego popularnego zabiegu, jaką jest masaż limfatyczny twarzy. A na czym dokładnie on polega? Otóż ten typ zabiegu wspomaga oczyszczanie skóry, wygładza ją oraz ujędrnia. Skuteczny i bezpieczny masaż limfatyczny twarzy w Poznaniu wykonasz tutaj: https://innmed.pl/limfodrenaz-terapia-cieplem-ir/