Kursy angielskiego dla dzieci

dziecko na kursie angielskiego

Języki obce jak wiadomo są bardzo potrzebne i przydatne w życiu codziennym. Warto jest więc już od najmłodszych lat zacząć naukę wybranego języka, ponieważ małe dzieci bardzo szybko przyswajają nowe umiejętności. Można nawet powiedzieć, że po prostu chłoną wiedzę z całych sił. Nie inaczej będzie więc w przypadku nauki angielskiego przez dzieci.

Angielski dla dzieci w publicznej edukacji wprowadzany jest w przedszkolu, w postaci dodatkowych lekcji. Z kolei prywatne centra językowe oferują kursy angielskiego już dla dwunasto-miesięcznych maluchów. Naukę angielskiego dziecko może wcześnie rozpocząć także w prywatnym żłobku, gdzie takie zajęcia, za które oczywiście należy zapłacić, są częstą praktyką.

Jeżeli nasze dziecko na jakimkolwiek etapie swoje życia zgłasza chęć nauki języka angielskiego lub ma z nim problem w szkole możemy zapisać go na dodatkowy kurs angielskiego. Takie kursy odbywają się raz lub dwa razy w tygodniu, jeżeli chcemy, aby dziecko częściej chodziło na dodatkowe zajęcia możemy zatrudnić osobę, która będzie przychodziła do nas do domu we wcześniej ustalone dni i dawała dziecku prywatne lekcje angielskiego. W takiej właśnie formie angielski dla dzieci jest często bardziej efektywny. Ale nie dla wszystkich, bo część z nich lepiej uczy się w grupie. Kolejną możliwością jest prywatna szkoła językowa. Takich szkół jest sporo w większych miastach Polski, oferują one naukę od przedszkola aż do liceum oraz naukę w niej mogą odbywać studenci z Polski lub z zagranicy.

Odnośnie kosztów, jakie trzeba ponieść za dodatkowe lekcje angielskiego to np. w przedszkolu kwota około 50 zł za 4- 8 lekcji w miesiącu. W przypadku zajęć indywidualnych kwota zależy od tego czy to my będziemy zawozić nasze dziecko czy korepetytor przyjedzie do nas, jednak jest to zazwyczaj około 50-70 zł za godzinę. W przypadku kursu na zajęciach grupowych cena, jaką musimy zapłacić za semestr waha się najczęściej między 400 a 800 zł. To ceny jakie statystycznie proponuje nam miasto Kraków.

Sprawdź tutaj: Centrum Językowe www.MOVA.pl oferuje angielski dla dzieci w Krakowie