Wykończenie zewnętrzne i wewnętrzne ścian budynków

Na zewnętrzny wygląd budynku mają wpływ przede wszystkim elewacje. Dostępność na rynku materiałów budowlanych daje niezwykłą różnorodność wyboru materiałów do wykończenia budynku. Dla klientów o niskim budżecie proponowane są przede wszystkim tradycyjne tynki gładkie bądź strukturalne.

Obecnie dominuje kolorystyka w chłodnych odcieniach, zwłaszcza odcienie szarości, grafitu bądź czerni w połączeniu z pozostającą zawsze na czasie bielą. Od ciepłych barw już się odchodzi. Najmodniejszym obecnie trendem jest łączenie tradycyjnej struktury tynkowej z drewnem. Drewno na elewacji wspaniale współgra z otaczającą nas przyrodą nadając wygląd elegancji i przytulności każdemu budynkowi. Swój renesans na fali powrotu do natury przeżywa kamień naturalny. Sprawdza się idealnie na fasadach budynków jednorodzinnych. Jest to atrakcyjna i trwała, odporna na warunki atmosferyczne elewacja budynku. Kamień można stosować na całych powierzchniach ścian lub tylko na wybranych elementach, takich jak cokoły, czy obramowanie wokół okien i drzwi. Firmy zajmujące się wykończeniem wnętrz mają w swojej ofercie wykonywanie tynki maszynowe (Kraków LITBUD).

Kiedyś tynki były wykonywane ręcznie, co znacznie wydłużało czas prac wykończeniowych, zwłaszcza przy większych pomieszczeniach. Dziś tynki maszynowe znacznie obniżają koszty i skracają czas wykonania. Przez wykonawców preferowane są tynki cementowo-wapienne czołowych producentów tego typu materiałów. Są to materiały najwyższej klasy nie wymagające kładzenia na nich wierzchniej warstwy w postaci gładzi, chyba, że inwestor ma takie życzenie. Tynki maszynowe zewnętrze są trwałe, odporne na zabrudzenia oraz warunki atmosferyczne. Fachowcy pracują na najwyższej jakości sprzęcie, odznaczają się ogromną wiedzą w zakresie tynków, służą poradami na ten temat, dając tym samym zadowolenie klientów z wykonywanych usług. Wynajęcie wyspecjalizowanej firmy w zakresie kładzenia tynków maszynowych jest szczególnie ekonomiczne w przypadku dużych powierzchni, wynajęcie do wykonania jednego czy dwóch pomieszczeń w ogóle nie będzie się kalkulowało ze względu na wysokie koszty.