Procedura sprowadzanie zwłok z zagranicy

przywóz zwłok z zagranicy

Śmierć bliskiej osoby, zazwyczaj mowa tu o kimś z rodziny, zawsze jest czymś trudnym i bolesnym. Przez okres całego życia przyzwyczajamy się do kogoś, coraz lepiej go poznajemy, a potem pstryk i już go nie ma. Na pewno bardzo ciężko jest się z tym pogodzić. Jest to jednak coś, czego nie da się ani zmienić, ani cofnąć, pozostaje więc się z tym pogodzić. Jedyne, co możemy zrobić, to wyprawić tej osobie godny pogrzeb, który będzie wspaniałym ostatnim pożegnaniem.
Spory problem pojawia się jednak wtedy, gdy bliska nam osoba zmarła za granicą. Mogła mieszkać tam na stałe i nie mieć przy sobie nikogo bliskiego, albo też na przykład przebywać jedynie na wakacjach bądź w delegacji. To wszystko nie zmienia faktu, że trzeba jakoś przetransportować ją do kraju i urządzić jej pogrzeb na miejscu. Nie jest to wcale łatwa logistycznie operacja, a przynajmniej nie na tyle, byśmy podjęli się tego zadania sami. Pomijając już wszelkie kwestie dotyczące tego, że trzeba mieć specjalne zezwolenia na przewóz osób zmarłych, których raczej nie będziemy przecież specjalnie załatwiać.

Na szczęście jest wyjście z tej sytuacji, bo możemy skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która zajmuje się właśnie takimi aspektami jak przywóz zwłok z zagranicy. Nie ma się przy tym czego obawiać, bo taka operacja jest w pełni bezpieczna, a cały proces ubezpieczony. Firma posiada wszelkie zezwolenia i wszystko odbywa się oczywiście w pełni legalnie. Dodatkowo, takie sprowadzanie zwłok z zagranicy odbywa się specjalnie przystosowanym do tego celu pojazdem i oczywiście w godnych dla ciała warunkach. Możemy więc też być pewni tego, że wszystko odbędzie się tak, jak odbyć się powinno. Po przywozie możemy z kolei wreszcie wyprawić bliskiej osobie pogrzeb, taki, na który na pewno zasługiwała i dobrze uczci on jej pamięć.

Zobacz też: Przewóz zwłok z zagranicy | Epitafium Przewozy