Ogród pełen pięknych róż

róże w ogrodzie i róże cięte w wazonach

Projektując swój ogród warto wkomponować w niego róże. Są to kwiaty bardzo ładnie prezentujące się w ogrodzie, a jednocześnie łatwe w uprawianiu. Występują w wielu odmianach i wariacjach kolorystycznych, co sprawia, że każdy z całą pewnością znajdzie coś dla siebie.

W aranżacji małych powierzchni szczególnie polecane są róże rabatowe. Nie wymagają one dużo miejsca, płytko się ukorzeniają i szybko dostosowują się do warunków pogodowych. Róże rabatowe pozwalają stworzyć kolorowe kompozycje, ponieważ można je sadzić bardzo blisko siebie. Warto dodać, że dobrze rosną w towarzystwie innych roślin, dlatego można je wkomponować w uprzednio przygotowaną rabatę. W połączeniu z krzewami o geometrycznych kształtach pozwolą uzyskać modernistyczną i nowoczesną kompozycję. Natomiast zestawione z trawami lub wrzosami będą wyglądały delikatnie i romantycznie.

Róże okrywowe są gatunkiem większych krzewów. Mogą one również przybierać formę pnączy, dlatego doskonale nadają się do ozdabiania pergoli lub ścian. Najczęściej wykorzystuje się je w altankach i domach letniskowych. Są to rośliny wieloletnie, dlatego ich utrzymanie nie powinno być trudne nawet dla początkujących ogrodników.

Inną odmianą róż są róże parkowe. Zgodnie ze swoją nazwą są wykorzystywane w parkach i innych miejscach użyteczności publicznej. Róże parkowe, bardziej niż inne odmiany, są odporne na przemarzanie i złe warunki atmosferyczne. Właśnie to powala je sadzić w takich szczególnie wymagających miejscach. Róże te występują też w odmianie bezkolcowej, bezpiecznej dla dzieci.

Własny ogród pełen pięknych kwitnących róż to wspaniały widok cieszący oko oraz zapach, którego pozazdroszczą nam sąsiedzi. Ponadto mając krzewy róż w ogrodzie możemy również mieć z nich później róże cięte – http://hyzowie.com/13-roze-ciete, do wazonu w domu.