Krówki na komunię – gotowe projekty

komunia święta - podziękowania

Wielkimi krokami nadchodzi czas Pierwszych Komunii Świętych.
Przygotowania do tego wielkiego dnia, należy rozpocząć już kilka tygodni wcześniej. Do zrobienia i zaplanowania jest bardzo dużo spraw. Największy problem może stanowić znalezienie sali na przyjęcie komunijne.

Są miejscowości, w których rezerwacji trzeba dokonywać nawet rok wcześniej. Oczywiście organizacja przyjęcia komunijnego w restauracji wiążą się z wysokimi kosztami. Dlatego warto zastanowić się nad zaproszeniem gości do własnego domu. Kolejna kwestia to prezent dla dziecka komunijnego. Tradycyjnie dobrym pomysłem jest kupno roweru. Większość dzieci będzie przeszczęśliwe po otrzymaniu takiego prezentu. Coraz modniejsze staje się, dawanie dzieciom pieniędzy. Dzięki temu mogą uzbierać pokaźną kwotę i kupić sobie coś wymarzonego.

Nie zapominajmy o upominkach stanowiących podziękowania dla gości komunijnych. Często rodzina, na ten jeden dzień, przyjeżdża z odległych krańców Polski, z nawet z zagranicy. Miłym gestem z naszej strony, będzie docenienie tego wysiłku. Mały prezent podkreśli, że obecność najbliższych podczas Pierwszej Komunii Świętej naszego dziecka, jest dla nas bardzo ważna.

Takim upominkiem mogą być słodycze. Świetnie sprawdzą się specjalnie zapakowane bombonierki lub krówki komunijne. Elegancko będą wyglądały kosze upominkowe. Możemy w nich umieścić, nie tylko słodycze, ale również kawę lub herbatę i jakiś komunijny akcent (świeczkę, obrazek). Tak specjalnie przygotowanym prezentem, powinniśmy przywitać zwłaszcza osoby, bardzo nam bliskie. Otrzymane upominki, będą dla gości bardzo miłą niespodzianką. Nasi najbliżsi będą wiedzieli, że ich obecność ma dla nas bardzo duże znaczenie. A przecież wszyscy chcemy być doceniani.