Halogeny LED do oświetlenia zewnętrznego

halogeny led

Halogen LED to nic innego jak szczelna lampa zewnętrzna, która świetnie sprawdzi się do oświetlenia podwórka, czy w zależności od wybranego modelu, także do oświetlenia parkingów, czy obiektów przemysłowych.

Naświetlacz LED to nic innego jak zamiennik tradycyjnych lamp gazowych i sodowych. Wykonany w nowoczesnej, a zarazem energooszczędnej technologii pobiera nie tylko znacznie mniej energii, ale także dzięki swojej różnorodnej mocy świetlnej sprawdza się do doświetlenia dużych powierzchni, a także tych mniejszych (podwórka, czy garaże). Halogeny LED to lampy zbudowane z trzech podstawowych elementów. Wszystkie z nich zostały wyposażone w szczelną obudowę, która chroni źródło światła przed wnikaniem pyłu, kurzu i wilgoci, ale także jest na tyle trwała, że nie grozi jej korozja.

Źródło światła LED, czyli połączenie energooszczędności i długiej trwałości.
Przetwornicę, która pozwoli na podłączenie lampy bezpośrednio do prądu o napięciu 230V. Halogeny LED to bardzo wygodne lampy zewnętrzne, które możemy zakupić również w wersji z czujnikiem ruchu i zmierzchu. Tego typu naświetlacze posiadają wbudowaną specjalną czujkę, która uruchamia urządzenie, wyłącznie w odpowiednich do tego warunkach. Taką czujkę możemy odpowiednio wyregulować za pomocą potencjometrów. Dostosować możemy zarówno długość świecenia, zasięg czujki, jak i jasność otoczenia w taki sposób, aby nasza lampa uruchomiła się wyłącznie w warunkach, w jakich będziemy potrzebować dodatkowego oświetlenia.

Naświetlacze LED możemy wybierać wśród różnych mocy (od 10W do nawet 200W), a także wśród różnych barw światła. Do dyspozycji będziemy mieli zarówno bar wę ciepłą, neutralną, a także zimną. Oczywiście nie możemy zapomnieć o optymalnym dla naszego użytkowania kącie świecenia. Halogen LED o kącie świecenia na poziomie 120 stopni, doskonale sprawdzi się do równomiernego oświetlenia pobliskiej powierzchni. Natomiast strumień świetlny naświetlacza LED o kącie świecenia 36 stopni, będzie dłuższy, ale także węższy, dlatego będzie to doskonały wybór, kiedy będziemy potrzebować, oświetlić dłuższą przestrzeń lub elewację budynku.