Przepisy na ciasta bez pieczenia

rogalik z wiśniami

Czeka cię urządzanie imprezy urodzinowej i chciałbyś zaskoczyć gości czymś pysznym i wyjątkowym? Słodkie desery na przyjęcie z okazji urodzin to świetny sposób na poczęstowanie gości czymś smacznym i pochwalenie się zdolnościami kulinarnymi. I wcale nie trzeba spędzać wielu godzin aby móc zrobić coś dobrego.

Przepisy na ciasta, proste, nieskomplikowane i dobre dla każdego, znajdziesz zarówno w internecie, jak i w książkach kulinarnych. Nie musisz przepłacać by kupić gotowe ciasto, a możesz zrobić w domu sam proste desery, dzięki czemu zaskoczysz swoich gości. Lato szczególnie nie sprzyja długiemu siedzeniu w kuchni i nagrzewania pomieszczeń włączonym piekarnikiem. Ale pamiętaj, że nie wszystkie desery trzeba koniecznie piec! Możesz znaleźć ciekawe przepisy na ciasta bez pieczenia.

Wiele ciast można zrobić na bazie kruszonych ciasteczek, a sernikowa masa nie wymaga wtedy pieczenia – wystarczy że wymieszasz wszystkie składniki, odpowiednio ułożysz warstwy ciasta i wstawisz je na kilka godzin do lodówki. Inne opcje to desery z herbatników i różnych kremów. W efekcie otrzymujesz pyszne ciasto bez pieczenia, które jest zimne i ochłodzi ciebie i twoich gości w upalny dzień.

Możesz takie ciasto zaserwować do kawy zamiast lodów. Przepisy na ciasta bez pieczenia to oszczędność czasu i prądu, gdyż nie musisz włączać do nich piekarnika, a są tak samo smaczne – a często i smaczniejsze – niż klasyczne ciasta wymagające pieczenia w wysokiej temperaturze.