Piękny, lawendowy prezent

woreczki na lawendę

Urodziny mamy, siostry czy przyjaciółki to idealny pretekst do obdarowania czymś bliskiej osoby. Można wybierać wśród biżuterii – jest to sprawdzony sposób na prezent dla kobiety. Kolczyki, bransoletka, wisiorek czy elegancka broszka sprawdzą się w wielu sytuacjach, są więc prezentami praktycznymi i jednocześnie ładnymi.

Równie dobrym pomysłem jest obdarowanie bliskiej osoby czymś własnoręcznej roboty. Oczywiście i biżuterię można wykonać samemu, jednak by osiągnąć zadowalający efekt niezbędna jest pewna wprawa. Wśród innych pomysłów jest wiele dużo prostszych, a równie efektownych.

Przykładem mogą być zdobione ręcznie torby płócienne czy świecznik ze słoika ozdobionego sznurkiem jutowym. Świetnym pomysłem są także woreczki na lawendę. W tym przypadku niezbędna jest jednak umiejętność posługiwania się igłą i nicią. Samo zszycie woreczka nie powinno sprawiać dużego problemu nawet osobom szyjącym jedynie na potrzeby zacerowania dziurawej skarpety.

Do wykonania woreczka potrzebny jest kawałek materiału, najlepiej naturalnego, sznurek, igła i nici oraz lawenda. W przypadku, gdy woreczek ma być bardziej wyszukany, niezbędne są dodatkowe elementy takie, jak na przykład koraliki. W celu uszycia woreczka wystarczy najprostszym ściegiem zszyć ze sobą krawędzie materiału złożonego w poprzek na pół. Następnie należy w miejscu pozostałego otworu zrobić kilka dziurek i przewlec przez nie przygotowany wcześniej sznurek. Teraz wystarczy tylko wsypać do środka suszoną lawendę i prezent gotowy.

Zobacz koniecznie: Woreczki na lawendę | Woreczkowo.pl