Kulinarne i turystyczne atrakcja Krakowa

restauracje Kraków

Kraków jest jednym z najczęściej odwiedzanych turystycznie miejsc w Polsce. Ściągają do niego nie tylko rodowici mieszkańcy kraju, ale również turyści. Tutaj sezon trwa przez cały czas, a atrakcji zarówno tych turystycznych, jak i gastronomicznych można odnaleźć bez liku! Jak w tym gąszczu spotkać to, co z pewnością warte jest naszego czasu i oczywiście pieniędzy?

Atrakcje w zasięgu kilkunastu kroków!

Specyfika miasta jest atrakcyjna dla turystów pod tym względem, że najważniejsze atrakcje turystyczne mieszczą się w jego centrum. Można do każdego ważnego miejsca takiego, jak Wawel czy Kazimierz dojść pieszo. Oczywiście, poza granicami Starego Miasta również odnajdziemy mnóstwo ciekawych miejsc, ale warto, abyśmy na początku poznali te najpopularniejsze.
Będąc bowiem w centrum, nie możemy bowiem spróbować lokalnej kuchni. Wiele z restauracji zgromadzonych choćby przy Rynku Głównym, zaserwuje dania kuchni typowo Polskiej. Dla koneserów, na szczególną uwagę zasługuje to, że tak różnorodne miasto posiada w swoim zapleczu restauracje typowo włoskie, chińskie czy amerykańskie. Wpisując w Google frazę „Restauracje Kraków”, na pewno będziemy mieli w czym wybrać.

Restauracja włoska w samym sercu miasta

Jeżeli ktoś ma ochotę na kuchnię słonecznych Włoch, szczególnie powinien skupić się na DaPietro. Ta włoska restauracja każdego dnia gości mnóstwo amatorów pysznych makaronów czy włoskiej pizzy starannie doprawionej najlepszymi przyprawami. Taka kulinarna podróż na pewno przypadnie każdemu do gustu! Miejsce to jest warte polecenia, szczególnie jeżeli zmęczeni podróżowaniem, szukamy czegoś, co doda nam sił!