Jak udekorować pokój dziecięcy?

pokój dziecięcy

Dekoracja pokoju dziecka jest bardzo ważna, bo to w końcu nasze dziecko będzie tam spędzać większość swojego czasu i ma się czuć w nim dobrze. W tym poście postaram pokazać wam 3 sposoby na urozmaicenie pokoju dziewczynki lub chłopczyka.

Baldachim na łóżeczko

Jak wiemy, ulubionym kolorem dziewczynek jest różowy, więc lubią jak w pokoju jest dużo różowego, dużo lalek i kucyków. Do nadaniu pokoju różowego koloru możemy użyć tapety, na której mogą być przeróżne wzorki. Ale co z częścią sypialną, w której nasza dziewczynka spędza całą noc? Do udekorowania łóżka, możemy użyć baldachimu.

Dywan z ulicami

Jaki chłopczyk nie lubi motoryzacji? W młodym wieki chłopcy mają wiele małych samochodzików, których nie mogą w żaden sposób spożytkować. Wspaniałym pomysłem na dekorację i zabawę dziecka jest dywan, na którym są ulice, domy, sklepy itp. Dziecko może godzinami siedzieć i bawi się na takim dywaniku, a przy tym będzie miało dobre zajęcie, a rodzice będą mogli w końcu odpocząć!

Kosz z zabawkami

Denerwują Cię zabawki porozrzucane po całym domu i za każdym razem stąpasz na nie nogą? Czas znaleźć jedno określone miejsce, w którym dzieci będą składowały zabawki. Kosz z zabawkami można dostosować od tematyki/koloru pokoju, przy czym nie będzie pasował do reszty i nie rzucał się w oczy. Wątpię jednak, że jeden kosz wystarczy – ale można zabawki podzielić na „kategorie”.

Mam nadzieje że zainspirowałem Was moimi pomysłami, sam z resztą ich używam!

Zobacz więcej: Kołdra dla dziecka | Szwalniasnow.pl